Komplexní řešení Vašeho bydlení

+420 725 606 660


Moderní designová koupelna

Nadčasový, čistý a univerzální interiér moderní koupelny | Koupelny-svitavy.cz

Moderní koupelna má být pohodlná, svým stylem zakotvená v současnosti, přesto v každém ohledu nadčasová. Moderní nadčasový design nepodléhá změnám v čase, zachovává si aktuálnost, myšlenkovou sílu a je stále platný, a to i za desítky let. A jak to udělat? Přírodní prvky, elegantní forma a neutrální barva s důrazem na kvalitu a detail vás přiblíží k nesmrtelné koupelně.

Barvy a styl

Neutrální barvy - bílá, černá, různé odstíny šedé a hnědé. Ale nesmutněte, nemusíte nutně zůstat u těchto odstínů, neutrální barvu můžeme vytvořit téměř z jakékoliv barvy spektra s příměsí šedé nebo hnědé, které barvu ztlumí. Tím si můžete dopřát širší výběr. Neutrální barvy použijte jako podklad - všechny obklady. Pokud interiér bytu, nebo koupelny chcete ponechat jako samostatně působící, klidný a relaxační prostor, vybavte jej ve stejných odstínech a přírodních materiálech. Pokud chcete přeci jen víc barev, výraznější prvky a módní výstřelky - sáhněte po doplňcích, tapetách, výmalbě nebo si nechte čelní plochy nábytku potisknout výrazným vzorem (můžete je časem zase změnit).

Minimalismus, purismus, přírodní či zenové interiéry vychází přesně z nadčasovosti, každý svým způsobem, ale základem je funkčnost, světlo a harmonie, kterou vnesete za pomocí přírodních materiálů. Kvalita a dokonalý tvar nahradí "kudrlinky" interiéru svou charismatickou silou.

Dlažba v tmavším odstínu obstará pocit stability a plastický dekor doplňkových obkladů nenásilně oživí vzhled | Koupelny-svitavy.cz

Při rekonstrukci jsme použili obklad Los Kachlos Habitat v odstínech krémové a hnědé. Tvoří velmi kvalitní základ, který může působit samostatně, nebo jako východisko pro budoucí stylové proměny.

Koupelnový nábytek Intedoor můžete vybírat a kombinovat z mnoha sérii. Nábytek si můžete sestavit podle vlastního přání různými kombinacemi čelních ploch a korpusů skříněk z široké nabídky dekorů. Samostatně si také můžete vybrat design úchytek | Koupelny-svitavy.cz

Nábytek Intedoor má korpus s dekorem tmavého dřeva, který vnáší hloubku a útulnost. Čelní plochy jsou bílé a prosvětlují koupelnu. Povrch je opatřen pěti vrstvami laku (od impregnace po finální nástřik) v moderním vysokém lesku. Spodní skříňka s umyvadlem je ze série Hawaii. Doplňkové skříňky patří k sérii New York. Dvířka i zásuvky jsou vybaveny kvalitním nábytkovým kováním (závěsy a pojezdy) značky Hettich s tlumeným dovíráním soft-closing. Dostatek úložných prostorů zajistí, že vaše koupelna bude stále upravená.

Perfektní osvětlení zrcadla, koupelny, a to nejlépe i s přísunem denního světla je základ atmosféry prostoru, ale i nezbytností pro úpravu zevnějšku | Koupelny-svitavy.cz

Co takhle vychytané moderní zrcadlo? Koupelna je ozdobená zrcadlem o šířce 70 cm. Samotné sklo má tloušťku 5mm. Zrcadlo na desce INTEDOOR Line je s LED osvětlením (diody 2x7,5 W), které se bezdotykově ovládají pomocí IR senzoru. Už vás taky nečeká zamlžená plocha, kterou musíte každé dvě minuty znovu otírat, abyste po sprše na sebe vůbec viděli. Zrcadlo má totiž vyhřívanou topnou fólii, která zamlžení zabrání.

Sprchové dveře Ronal Swing Line SL 1800 a boční stěna SLT1 800 | Koupelny-svitavy.cz Termostatická baterie HERZ Fresh zajistí přesně takovou teplotu vody, kterou máte rádi | Koupelny-svitavy.cz
Při rekonstrukci koupelny jsme použili sprchový kout Ronal, který patří k nejkvalitnějším výrobcům na trhu. Abychom nenarušili jednotný prostor, je použito čiré sklo a sprchový kout je bez vaničky. Kout je opatřen elegantním odtokovým žlabem ACO Shower Drain C. Rošt je v designu Water, který ladí s masivním rámem koutu aluchrom. Pokud byste chtěli podlahu absolutně jednotnou, lze použít odtokový rošt ACO pro vlepení dlažby. Do sprchového koutu jsme nainstalovali masivní sprchovou termostatickou baterii HERZ Fresh. Tělo baterie je z mosazi opatřené 35 mm kartuší. Stejné značky i série je posuvný držák sprchy, růžice a flexibilní nerezová sprchová hadice o délce 1500 mm.

Pokud uvažujete o sprchovém koutě bez vaničky, doporučujeme výrobce ACO Shower Drain:

Pro ekonomické projekty je ideální řada ACO ShowerDrain C, pro náročné projekty zvolte žlaby ACO ShowerDrain E, které lze také doplnit o LED osvětlení.

S odvodňovacími žlaby ACO máme vlastní mnohaleté zkušenosti a obstály na jedničku.

Referenční místa, kde byla použita nejvyšší řada ACO Shower Drain E:

  • KAMEHA, 5* hotel, Německo - grand hotel v Bonnu
  •    HOTEL SAPPHIRE, Turecko - luxury hotel v Istanbulu
  •      ATLANTIC, 4* hotel, Německo - grand hotel v Brémách
Nejoblíbenější klozet současnosti je ten s Rimfree, protože vám opravdu usnadní uklid a bakterie nemají šanci k usazení | Koupelny-svitavy.cz Zásobníkový ohřívač vody Ariston Velis INOX má kromě jiných např. funkci velmi rychlého ohřevu vody pro první sprchu | Koupelny-svitavy.cz

Závěsný klozet KOLO Style Rimfree L23120 s hlubokým splachováním a bez splachovacího kruhu. Klozetové sedátko je z tvrdého duroplastu stejné série KOLO Style s automatickým sklápěním a kovovými klouby L20112.

VIDEO: Podívejte se, jak funguje rimfree

Jako jeden z mála zásobníku na trhu je zásobníkový ohřívač vody Ariston VELIS INOX 100 opravdu designový. Je se svými 27 cm hloubky super plochý a zásobník je z nerezové oceli s pláštěm v bílé barvě. U řady VELIS INOX je použitý elegantní ovládací panel s LED ukazatelem teploty, s tlačítky pro nastavení požadované teploty vody a tlačítkem pro funkci ECO. Je vybavený indikátorem dostatečného množství vody k dispozici pro sprchu – funkce SHOWER READY.

VIDEO: Seznamte se, Ariston Velis

Co je funkce ECO? Až 10 % úspory.

ECO je software, který maximalizuje energetické úspory tím, že se „učí“ potřeby a zvyky uživatele. Tímto způsobem optimalizuje produkci TUV a minimalizuje spotřebu energie. Díky tomuto inteligentnímu systému monitoruje a ukládá do paměti zvyky a potřeby uživatele – kdy a jaké množství teplé vody je obvykle potřeba.

V tomto režimu následně řídí ohřev TUV. Pro případ odběru mimo obvyklou dobu udržuje bezpečnou zásobu TUV (45 °C) tak, aby byla zajištěna dostatečná zásoba TUV mimo frekventované doby obvyklého odběru. Takto dokáže funkce ECO uspořit až 10 % energie.

Umyvadlová baterie Steno ROMA je designová, a svým tvarem dokonale doplňuje styl koupelny | Koupelny-svitavy.cz Koupelnový žebřík Korado Koralux Comfort s topným tělesem ELVL pro tepelný komfort s jednoduchým programem sušení, který vám zjednoduší život | Koupelny-svitavy.cz
 

Designová umyvadlová baterie Steno ROMA s kvalitní keramickou hlavou D 35mm SEDAL RO 2741.

Koupelnové těleso Korado Koralux Linear Comfort - M KLTM 1820.600 v bílé barvě s elektrickým topným tělesem ELVL 800 W s programem sušení EL.05RK800. Koupelnový žebřík je napojen středovým uzaviratelným šroubením MM HERZ H TS-3000 1369491.

Fotogalerie rekonstrukce koupelny PŘED a PO

Koupelna je zděná, takže bylo potřeba osekat obklady, udělat nové rozvody, připravit podklad a pak nově obložit | Koupelny-svitavy.cz

Koupelnový nábytek Intedoor Hawaii a New York mají korpus v tmavém dřevodekoru, který oživí béžový obklad a dodá hloubku prostoru. Bílé čelní plochy ve vysokém lesku prosvětlí koupelnu a vytvoří kontrast moderního prvku s přírodně laděným podkladem.

Původní prosklení dveří a řešení ohřevu vody | Koupelny-svitavy.cz

Neoddělitelnou součástí dnešní koupelny je koupelnový žebřík, který svým  designem umožňuje pohodlné sušení ručníků.

Prosklení jsme zazdili ytongem, protože nemělo praktického využití | Koupelny-svitavy.cz

Místo původního ohřevu vody vznikl prostor pro pračku a úložné prostory | Koupelny-svitavy.cz

Objednejte si svoji novou koupelnu

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.© 2021, PEM trade s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑