Komplexní řešení Vašeho bydlení

+420 725 606 660


Rekonstrukce malé panelákové koupelny a kuchyně

Malá koupelna je standardem většinyRekonstrukce malé panelákové koupelny ve Svitavách  českých domácností. Pokud jsme majiteli takové koupelny a nemáme v ideálním případě možnost rozšíření, nemusíme zoufat. Ať už se jedná o umakart nebo zděnou koupelnu řešením je rekonstrukce. Dnes již existuje nepřeberné množství způsobů, jak nepohodlí malé koupelny odstranit. Jako první krok je nutné vytvořit si návrh dispozičního řešení. Častou chybou je, že při rekonstrukcích ponecháváme rozmístění původní a jen nahradíme staré vybavení. Málokdy tak dospějeme k výsledku, který by nám plně vyhovoval. Přitom mít dostatek prostoru, při zachování plné funkčnosti je pro malé koupelny to nejdůležitější.


Malá koupelna? Může být funkční i krásná!

Jestliže si naplánujeme rekonstrukci bytového jádra, tak bychom měli myslet na to, že koupelnu stavíme na mnoho dalších let. Řešení musí být maximálně promyšlené a vyhovující, abychom nemuseli znovu investovat další nemalé finanční prostředky do úprav problémových míst, které vyjdou najevo až při užívání. Pokud si nejsme jisti svým návrhem, můžeme požádat o pomoc odborníky, kteří nám vytvoří vizualizaci a poradí s výběrem vhodného zařízení. Návrh koupelnykuchyně Vám na požádání vytvoří v každé lepší specializované prodejně.

 

Vizualizace

Grafický návrh koupelnyKlienti si v případě této rekonstrukce zvolili pomoc odborníka a nechali si vytvořit profesionální vizualizace celého bytového jádra.

Celá rekonstrukce probíhala pod dohledem specialisty, který návrh vytvořil, aby veškeré práce probíhaly v návaznosti a podle zvoleného plánu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vyplňte alternativní text

Likvidace původního bytového jádra

Původní jádro jsme vybourali a nově vyzdili Ytongem. Dle potřeby používáme sílu 50, 75, 100.

 
 

 

Samostatná toaleta a koupelna

WC a koupelna jsou oddělené. Aktuálním trendem je sice spojená koupelna s toaletou, ale zvažte, jestli Vás nebude v raním shonu obtěžovat blokace koupelny jiným členem rodiny. Zvláště není vhodná při vyšším počtu rodinných příslušníků a absenci druhého záchodu.

Osvětlení a optické zvětšení prostoru

Při rekonstrukci malé panelákové koupelny myslete především na osvětlení, které dodá vzdušnost i atmosféru.
Za koupelnou se nachází kuchyně s velkým oknem, proto bylo možné vsadit do zdi nad vanou luxfery, které přivádí do místnosti denní světlo.

Dobré osvětlení, ať už umělé nebo přirozené, dodá malému prostoru na vzdušnosti a příjemné atmosféře. Spolu se zrcadlem a moderním velkoformátovým obkladem, který je orientován horizontálně, se vytváří opticky větší prostor.

Vana nebo sprchový kout?

Vanová zástěna umožňuje pohodlné sprchováníVana o rozměrech 160 x 75 cm byla opatřena podhlavníkem, který zpříjemní relaxaci při koupeli a sklopnou zástěnou pro sprchování. Vanová zástěna k vaně vyřeší problém s rozhodováním, či jiným názorem ostatních členů rodiny, jestli pořídit vanu nebo sprchový kout.

Úložné prostory

V malé koupelně potřebujeme dosáhnout uspořádáním vybavení, co největšího prostoru. Proto také nesmíme zapomenou na úložné prostory pro hygienické a kosmetické přípravky, aby mělo vše své místo. Pokud v bytě nemáme místo pro úklidové prostředky, většinou se nám objeví v koupelně nebo na toaletě, kde by ale měly být uložené v koupelnovém nábytku. Velkou pozornost věnujte nejen vnějším rozměrům, ale i vnitřnímu uspořádání. Může se Vám stát, že  své nezbytnosti kvůli výšce či šířce nebudete moci uložit a opět budou volně ložené zabírat cenné centimetry. V realizaci byla použita podumyvadlová, zrcadlová a vysoká skříňka, čímž bylo dosáhnuto maxima úložných prostor a nic nebude překážet.

Toaleta

Na záchod byl použitý podomítkový modul pro závěsné klozety. Ekonomické ovládací tlačítko pro splachování, kterým můžete použít 3 nebo 6 litrů vody na spláchnutí.

Bidet je dnes znovu velmi oblíbený a majitelé se nechtěli jeho výhod vzdát. Protože nebyl prostor pro jeho instalaci, nechali si nainstalovat bidetovou spršku. Příjemným řešením je úložná skříňka nad toaletou, která po vyjmutí poliček zpřístupní otvor ke stupačkám.

 
 

 

Kuchyně

Vyplňte alternativní textJelikož koupelna sousedí s kuchyní a na bourané zdi byla kuchyňská linka, majitelé se rozhodli i pro novou kuchyňskou sestavu. Návrhy kuchyní nám poskytuje spřízněné designérské studio. Díky tomu zákazníkům odpadly starosti s hledáním jiné realizační firmy specializované na kuchyně.


Rekonstrukce malé koupelny fotogalerie

Detail umyvadla - designová umyvadlová baterie Steno Lima a doplňky Steno Torino | Koupelny-svitavy.cz

Rekonstrukce malé panelákové koupelny - akrylátová vana Riho Columbia 160x75 s podhlavníkem Riho AH04 | Koupelny-svitavy.cz

Pohodlná vana s vlisovanými opěrkami na ruce a podhlavníkem - ideální varianta pro relaxaci | Koupelny-svitavy.cz

Líbí se Vám naše práce? Přemýšlíte o rekonstrukci? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.© 2021, PEM trade s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑