Komplexní řešení Vašeho bydlení

+420 725 606 660


Když rekonstrukci koupelny, tak pořádně

Jste majitelé zděné koupelny a chystáte na rekonstrukci? Nejspíš si říkáte, že to bude mnohem jednodušší, než kdybyste vlastnili tu umakartovou. Jenže... pokud zrovna nepředěláváte nedávno postavený byt k obrazu svému, tak narazíte na velmi staré rozvody a odpady.

Je jasné, že v mnoha případech je rozpočet napnutný a usilovně přemýšlíme nad tím, co a za kolik pořídit, co udělat nově a co ponechat staré s tím, že na to přijde řada později. Ale z mnoha zkušeností (včetně těch vlastních :-)) víme, že z "později" se často stane nikdy a že nelze postavit fuknční na shnilém základu.

Pravidlo kvalitní rekonstrukce zní:

"Je nutné maximálně investovat do věcí, které už jen tak nepředěláte."

Absolutním základem je tedy zdivo, rozvody a odpady. Příčka, která ponese i kuchyňskou linku, musí být dostatečně silná. Pokud tomu tak není, musíte ji zbourat a postavit novou.

Máte umakart? Přelepení umakartu obkladem je téma samo o sobě. Ve zkratce řečeno, obložíte si 30 let starý vytvrzený papír plný plísně, hub a roztočů.

Pro mnohé z vás je to fakt, který se zdůrazňovat nemusí, ale přeci jen najdou se i tací, kteří si myslí, že starý základ udělá parádu na dalších 15-20 let životnosti koupelny.

Elektroinstalace

Moderní domácnost je mnohem více energeticky náročnější, než před třiceti lety, kdy byly panelákové domy stavěny. V nejčastějších případech elektroinstalace neodpovídá dnešním standardům a v těch horších už je životu nebezpečná. Rekonstrukce je potřeba především u přetížených jističů, starých hliníkových kabelů, zastaralých vypínaču a když si kvůli novým spotřebičům sami doma rozvětvujete zásuvky jako o život.

Odpady

Další problémem jsou odpady - zanešené za roky tak, že už jen stěží protékají. Chcete si je nechat? Tak se podívejte do fotogalerie, která vám ukáže, jak vypadají staré odpady většiny bytů a domů.

Staré rozvody už dalších 15-20 let bezproblémově sloužit nebudou. Nechcete-li čekat na katastrofu, potřebujete kompletní rekonstrukci koupelny.

PEMtrade pyramida základních potřeb rekonstrukce koupelny

Fotografie pro ty, kteří si myslí, že to bude v "pohodě"

Jsou i vaše rozvody v tomto stavu a chcete rekonstrukci koupelny? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


PEM trade s.r.o.

T. G. Masaryka 22
568 02 Svitavy

Tel.: +420 725 606 660
E-mail:


Osobní přístup, kvalitní materiály, rychlá a profesionální rekonstrukce bez starostí!


© 2021, PEM trade s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑